Najlepsze miejsca w Łodzi do trenowania sportów

Łódź to nie tylko miasto filmowców i Fashion Weeka. To przede wszystkim miasto, które intensywnie się rozwija, staje się inkubatorem wielu początkujących biznesów i otwiera się na studentów. Jeśli jesteś osobą aktywną, mieszkasz już w Łodzi lub planujesz się tam przeprowadzić i masz swój ulubiony sport, {siatkówka} zapoznaj się z ofertą zajęć sportowych w tym mieście i zobacz, w których miejscach najlepiej zadbasz o swoją sylwetkę.

Crossfit

Crossfit to stosunkowo nowa forma intensywnego sportu wytrzymałościowo-siłowego. Od klasycznej siłowni różni się tym, że nie korzysta się tam z typowych sprzętów – zamiast nich do dyspozycji ćwiczących dostępne są rozmaite ciężary, drążki do podciągania, piłki i skrzynie. Przestrzenie, w których trenuje się crossfit nazywane są „boxami” i charakteryzuje je surowy, industrialny charakter. Miłośnicy tej dyscypliny twierdzą, że jest ona mocno uzależniająca – jest to zrozumiałe, jeśli spojrzy się na sylwetki osób ćwiczących crossfit regularnie.

Boat City CrossFit to pierwszy oficjalny łódzki klub, zlokalizowany przy ul. Brukowej 16. Otwarty jest od wczesnych godzin rannych do późnego wieczora tak, aby praca nie stała się dla nikogo wymówką. Codziennie oferowany jest inny zestaw ćwiczeń, zwany też WoD, czyli „Workout of the Day”. Dzięki tak zróżnicowanemu planowi, każdego dnia trenujemy inne partie mięśni, równomiernie rozbudowując nasze ciało i poprawiając wytrzymałość.

Ścianka wspinaczkowa

Ścianka jest sportem ogólnorozwojowym, znacznie poprawiającym wytrzymałość kończyn oraz równowagę. Łódzka Stratosfera, zlokalizowana jest w centrum handlowym Manufaktura. Swoją ofertę kieruje do osób, które chcą spróbować wspinania po raz pierwszy, jak i dla zawodowców. Do dyspozycji trenujących przeznaczono ponad 30 stanowisk o łącznej powierzchni 500 mkw. o wysokości przekraczającej 10 metrów. Zróżnicowane nachylenie, specjalnie ułożone drogi i ścianka bulderowa oferują różne poziomy trudności, przez co dyscyplina ta może być trenowana przez każdego, niezależnie od wieku i kondycji. Użytkownicy mogą również korzystać ze wsparcia ze strony wykwalifikowanej kadry.

Tenis stołowy

Zwany potocznie ping-pongiem to bardzo przyjemny sport przeznaczony do gry z jednym przeciwnikiem lub w parach. Nie wymaga intensywnego przygotowania, nie jest kosztowny i stanowi świetną formę rozrywki z domieszką zdrowego współzawodnictwa. {ciekawostki na temat tenisa stołowego}

Nowoczesny klub sportowy VeraSport, mieszczący się przy ulicy Siewnej 15, w ramach szerokiej oferty zajęć ruchowych i sportów oferuje również sale do gry w tenisa stołowego. Do dyspozycji grających są profesjonalne stoły, duża i dobrze oświetlona przestrzeń ze swobodną możliwością aranżacji. Grający nie muszą posiadać własnego sprzętu – można go wypożyczyć w recepcji klubu.

Pływanie

Basen to doskonałe rozwiązanie na upalne miesiące, ale też na dobry, całoroczny trening. Pływanie poprawia muskulaturę górnych partii ciała oraz wydolność krążeniowo-oddechową. Wśród łodzian największa popularnością cieszy się Fala Aquapark – obiekt rozciągający się na 10 hektarach, o łącznej powierzchni lustra wody 2 450 mkw. Aquapark składa się z czterech zadaszonych basenów, w tym basenu dla dzieci oraz z falą, pięciu saun, jacuzzi, trzech basenów odkrytych, plaży z leżakami, placu zabaw dla dzieci oraz szeregu atrakcji, takich jak zjeżdżalnie, rzeki z przeciwprądem i wodnych masaży. Basen otwarty jest codziennie od 9:00 do 22:00.